Hakkımızda.

image

Gümüş Takılar

Gümüş çok eski zamanlardan beri bilinmekle birlikte yine de altın ve bakırdan sonra keşfedilmiştir. Altın az olmasına rağmen, dünyanın her yanına yayılması sebebiyle daha önce kullanılmaya başlanmıştır. M.Ö. 800 yıllarına doğru gümüş, Nil nehri havalisinde para olarak kullanılmaya başlanmıştır.

image

Gümüş Takılar

Ayrıca tabii halde gümüş az olup, çok derinlerde bulunuyordu. Gümüşün M.Ö. 3100 yıllarında Misirlılar ve M.Ö. 2500 yıllarında Çinliler ve Persler tarafından kullanıldığı belirtilmiştir. Yunan tarihinde Atina'daki gümüş madenlerine rastlanır.

image

Gümüş Takılar

Bulunuşu
Çok eskiden gümüş, dünyanın birçok yerlerinde az miktarda bulunan doğal gümüş kaynaklarından elde ediliyordu. Doğal gümüş; saf veya daha çok altın, bakır, civa ve diğer metallerle alaşımlar halinde bulunuyordu.

image

Gümüş Takılar

Norveç'te, Güney Peru'da, Colorado'da kazılarda işlenmiş büyük külçeler bulunmuştur. İspanya'da 1860'ta sekiz tonluk bir külçe çıkartılmıştır. Gümüş, daha çok yer kabuğuna dağılmış bileşikler halinde bulunur. En çok rastlanan gümüş filizleri; argentit (Ag2S) ve gümüş klorür (AgCl) olmaktadır

 

Hakkımızda Merak Ettikleriniz.

image

SEKTÖRDE YENİLİKÇİ VE İDDALIYIZ
1996 yılından beri faaliyet gösteren firmamız TUĞÇE GÜMÜŞÇÜLÜK;ithalat,ihracat ve üretimiyle sektördeki yerini elit olarak daima korumaktadır.

925.Ayar gümüş takılarla ve çelik ürünlerle müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
Yarı değerli doğal taşlarla özenle süslenmiş ve dizayn edilmiş ürünlerimizi pazarlama ağlarımızla müşterilerimizin işyerlerine kadar  götürerek SICAK SATIŞLARIMIZI 15 YILDIR SÜRE GETİRMEKTEYİZ.

Özellikle Ege,Akdeniz bölgeleri ve Anadoluda faaliyet gösteren perakende sektörüyle olan ilişkilerimiz müşterilerimizin bize verdiği destekle artarak ve kendimizi sürekli yenileyerek devam edecektir.

Swarovski,Otantik,Markazit,Zirkon,Opal,İtalyan zincir,Taşlı ve matlı ürünlerimizi siz değerli müşterilerimize yenileyerek sunmaya devam edeceğiz…
Saygılarımızla……  

 

What's new?